Користні статті

Що можна зробити з епоксидної смоли

 

Оригинальні вироби з епоксидної смоли вишукані та довговічні. Багато DIY-роликів розповідають про те, як зробити авторський стіл, красивий світильник чи унікальну біжутерію з синтетичної смоли. Ринок України поки що не насичений такими товарами, хоч і попит на них є. Якщо ви бажаєте заробляти творчістю та розпочати свою справу, то радимо придивитись до цього доступного, пластичного та витонченого матеріалу.

 1.  

 
 

 

Чим гарна епоксидка для лиття та виробництва з неї

Синтетичний олігомер епоксидна смола має широке використання майже у всіх різновидах промисловості. Майстри, що створюють унікальні предемети мистецтва та інтерʼєру, використовують смолу достатньо довгий час, але самий бум популярності виробів з неї почався фактично декілька років тому. Епоксидка дозволяє створювати вироби різних форм та прозорості. Текуча речовина рівномірно заповнює найрізноманітніші молди, практично не дає усадки, а за допомогою барвників та пігментів є можливість надати будь-який відтінок. Окрім того, в епоксидці добре видно особливі властивості пігментів, такі як люмінісцентне чи флуорисцентне освітлення. Предмети з синтетичної смоли виходять міцними, довговічними та розкішними. Також епоксидка стійка до впливу галогенів, кислот та лугів. Вона розчиняється у складних ефірах та ацетоні без виникання плівки.

Різновиди та особливості епоксидних смол
Усі епоксидні смоли розділяють на два типи — промислові та декоративні. Промислові смоли використовуються у будівництві та не підходять до домашнього хоббі, бо вони токсичні (при роботі обобвʼязково потрібен респіратор та рукавички) і для застигання можуть потребувати нагріву більш ніж 200 градусів. Декоративні ювелірні епоксидні смоли практично не токсичні та затвердівають при кімнатній температурі. Вони настільки безпечні, що підходять до виробництва не тільки прикрас, але також і для дитячих та медичних товарів. Обидва різновиди смол можуть фарбуватися барвниками, в них можливо змішувати практично будь-які домішки, наприклад, гліттери, графіт, алюмінієву пудру.

Що можливо зробити з епоксидної смоли у домашніх умовах
У звʼязку з високою пластичністю, епоксидні смоли дозволяють створювати практично що завгодно. Після залиття у молд чи опалубку, вона приймає необхідну форму і через деякий час перетворюється у гладкий міцний виріб без тріщин. Для чого необхідна смола, кожен майстер вирішує сам. Є декілька популярних напрямів використання полімеру. Якщо немає власних ідей про бізнес-виробництво з епоксидки, можна зайти у вже існуючі бізнес сегменти. Актуальні предмети, що виробляються з декоративної епокидної смоли:

  1. Грановані меблі (стільці, тумби, табурети, столи). Це ексклюзивні вироби, що вирізняються незвичайним дизайном та чудовою естетикою. За допомогою цих виробів можливо втілити у життя будь-які дизайнерскі ідеї. Наприклад, дуже популярні стільниці у комбинації з деревиною, навіть незважаючи що їх виробництво потребує дуже велику кількість смоли, а доставка готового товару потребує серйозних фізичних зусиль.
  2. Столи з елементами дереву, так звані столи-ріки. Епоксидка для стільниць заливається на витончений зріз деревини, у якого зберігається природна кромка. Така епоксидка зазвичай фарбується у синій колір, щоб отримувалась достовірна імітація потоку річки. Під час виробництва таких столів обовʼязково потрібно вміти працювати з деревиною та мати для цього спеціальне обладнання. Але це найпопулярніші великі вироби з полімерів.
  3. Лампи з LED-основою (нічники) можуть бути вироблені цілком з епоксидки, але більш популярними варіантами вважаються вироби з елементами деревини чи бетону. Окремо створюються верхні та нижні частини ламп з відсутністю прозорості. У нижніх частинах розташовується електроніка, а сама гірлянда виводиться поміж верхньої та нижньої частини, де і заливається прозорою чи напівпрозорою смолою.
  4. Біжутерія. З епоксидки виготовляють практично усі види прикрас – брелоки, обручки, браслети, кулони, сережки, підвіси, шпильки для волосся. Їх виготовляти швидкіше та простіше. Витрати матеріалу невеликі, можливо зробити безліч різних прикрас однією партією.
  5. Дрібні товари. Досить легко у домашніх умовах можна створити декоративну підставку з епоксидної смоли, ручки для ножів, магніти, вази, піднос, картини, часи, вітражі.

Існують також інші предмети, які можливо виробляти з полімеру. Наприклад, існують декоративні фігурки, моделі, а також посуд з епоксидної смоли. Але їх виробництво складніше, ніж скажімо біжутерія, і попит на такі вироби значно нижче.

Існують також декілька способів мати зиск на епоксидці. Перший підійде тим, хто давно працює зі смолою, знає тонкості та хитрощі технологічного процесу. Такі люди можуть проводити майстер-класи, причому як особисто з учнями, так і у онлайн записах. Інший спосіб не потребує художніх навичок та довготривалої роботи з матеріалом. Можна збирати спеціальні бокси для творчості — набори зі смол, затверджувачів, форм, барвників та пігментів, з котрих людина сама може зробити прикрасу чи фігурку.

У такі набори можна додавати сушені квіти (їх заливають у кільця, кулони та браслети). Може потребувати додаткову фурнітуру, але вона коштує недорого.

 

Супутні товари
Смоли

 • Смоли
 • Затверджувачі, розчинники, пластифікатори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *