Користні статті

Якою хімією користуються в хімчистках?

Класичне прання іноді не допомагає, коли одяг занадто брудний. Деякі плями не здатні видалити сучасні миючі засоби. До того ж прання не підійде, якщо виріб замшевий, шкіряний, хутряний. У такій ситуації рятує хімчистка одягу.

Хімчистка як послуга існує з XIX століття, але широкого поширення набула лише у наші дні.

Хімічна чистка – це комплекс фізико-хімічних процесів, які забезпечують видалення забруднень з виробів за допомогою органічних розчинників. Хімічна чистка виробів має бути проведена відповідно до технологічної документації.

Трохи історії

Чищення одягу за допомогою хімічних засобів історія приписує французькому кравцю Жану Батисту Жоллі. Маленька випадковість трапилась за обіднім столом. Прибираючи недоїдки зі столу, покоївка перекинула на скатертину керосинову лампу. Після висихання горючої рідини, Жоллі помітив, що тканина стала більш чистою, а плями зникли самі собою, при цьому матерія зовсім не пошкодилась. Недолік цього методу – це запаху скипидару, який залишається на текстилі.

На початку XX століття замість гасу почали використовувати менш горючий уайт-спірит та трихлоретилен. А вже у 30-ті роки його змінив дуже пожежобезпечний перхлоретилен, він же тетрахлоретилен.

Цей новий хлористий вуглеводень поступово та надовго витіснив трихлоретилен. На сьогоднішній день перхлоретилен є найпоширенішим розчинником в сфері хімічної чистки. Однак згодом довелося погодитися з тим, що можливості перхлору далеко не безмежні.

Вам потрібно купити перхлоретилен в Україні? У нас Ви можете замовити тетрахлоретилен оптом або в роздріб.

Перхлоретилен (ПХЕ) широко використовують при хімічному чищенні в усьому світі (США, Бельгія, Німеччина 60-80%), незважаючи на його фітотоксичність та канцерогенонебезпечність для людини, та за наявності альтернативних розчинників.

Тетрахлоретилен застосовується для хімічного чищення одягу, знежирення металів, як розчинник у текстильній промисловості, для виробництва хладону 113.

Так само розроблені і нові безпечніші для навколишнього середовища і людини розчинники, але вони мають меншу очисну здатність.
Причиною широкого використання тетрахлоретилену є його ціна – він дешевий у порівнянні з іншими сучасними розчинниками.

Чому обирають саме перхлоретилен для хімічної чистки?

Переваги перхлоретилену як розчинника та очищувача:

  • Він не вимагає вживання суворих заходів безпеки, оскільки не горить, не спалахує і не вибухає.
  • Добре розчиняє всі органічні забруднення з одягу.
  • Легко проникає у всі волокна, швидко розкладає забруднення.
  • Не руйнує волокна більшості тканин.
  • Не викликає пошкодження фарбування на тканинах.
  • Швидко вивітрюється, не залишає залишкових запахів обробки.
  • Не чинить корозійного впливу на деталі обладнання.

Вибір технології чищення – за пральнею, але, приймаючи рішення, пральня має знати всі плюси та мінуси технології, яку вона обирає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *