Користні статті

Що таке ГОСТ та ТУ, та у чому різниця?

Стаття про те, що таке ГОСТ та що таке ТУ а у чому різниця.

Гост — це нормативно-правовий документ, згідно вимог якого відбувається стандартизація виробничих процесів та надання послуг.

Система ГОСТ була створена у часи Радянського Союзу, та являє собою набір стандартів, встановлюючих норми виробництва продукції. Передбачалося, що кожен товар в країні буде відповідати вимогам окремого ГОСТу, що регламентує саме його випуск. 
 

ТУ (Технічні умови) — це документ, встановлюючий технічні вимоги, за якими повинні бути задоволені конкретні вироби, матеріали, речовини, тощо чи їх група.

У 90-ті роки в умовах динамічного розвитку нових технологій та розширення товарного ряду що виробляється, проявилась відсутність спроможності оперативного оновлення та створення нових ГОСТів. Саме тоді зʼявились ТУ, що приназначаються для регламентації випуску товарів, для яких в країні не існує ГОСТу. При цьому виадку розробляються ТУ не державними організаціями, що займаються стандартизацією, а самими виробниками. Саме у авторстві розробки полягає одна з головних різниць, тому що ТУ можна визначати у якості власності їх розробки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *